facebook horní rámeček

AKTUALITY / News

17.09.2014 - FILHARMONIE ZAHAJUJE 12. KONCERTNÍ SEZÓNU
 
FILHARMONIE G. MAHLERA zahajuje svou 12. koncertní sezónu. Do konce kalendářního roku připravila řadu orchestrálních a komorních koncertů, žánrově i tematicky velice pestrých:

* 21. 9. 2014 v 19 hod. v Domě filharmonie – hudby koncert Komorního orchestru Filharmonie G. Mahlera za řízení Jiřího Jakeše. Všechny skladby koncertu zazní v jihlavské premiéře, na programu jsou skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Tommase Albinoniho, Archangela Corelliho, Johanna Pachelbla, Antonia Vivaldiho, Antonína Dvořáka a Bohuslava Matěje Černohorského.

* 5. 10. 2014 – komorní koncert věhlasného „Českého barokního tria”, kde se v Jihlavě (v Domě filharmonie-hudby) po dlouhé době představí jihlavský rodák, hráč na housle Antonín Rous, který se jako jeden z mála Jihlavanů prosadil ve světě, především v Holandsku, ale i v dalších zemích světa. Určitě patří mezi nejslavnější jihlavské rodáky. Spolu s ním vystoupí cembalista Martin Jakubíček a violoncellista Jan Škrdlík. Program: skladby J. S. Bacha, G. F. Telemanna, J. M. Leclaira, H. I. F. Bibera, A. Kammela a J. Haydna.

* 19. 10. 2014 v Domě kultury unikátní koncert v Jihlavě – koncert tří tenorů. Filharmonie má velké štěstí, že získala ke spolupráci přední české tenory, působící na scéně Státní opery Praha a dalších světových operních scén – Tomáše Kořínka, Martina Šrejmu a Milana Vlčka. Koncert je v podobném duchu, jako slavné koncerty 3 tenorů Pavarottiho, Carrerase Dominga. V Jihlavě zatím žádný takovýto koncert nikdy nebyl uskutečněn, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost. Kromě známých tenorových árií zazní i operní předehry a mezihry.

* 16. 11. 2014 se uskuteční v Domě kultury velice oblíbený koncert Slavných nejen filmových melodií, letos připravil šéfdirigent filharmonie a autor všech aranží Jiří Jakeš pro návštěvníky hity převážně ze světových a českých muzikálů, ale samozřejmě i filmů.

* 30. 11. 2014 proběhne v Domě filharmonie závěrečný koncert řady komorních koncertů, na kterém vystoupí velká naděje české houslové školy – Marco Čaňo za klavírního doprovodu. Představí se v programu virtuózních skladeb od J. S. Bacha, L. van Beethovena až po soudobé autory.

* 14. 12. 2014 tradiční “Vánoční koncert filharmonie” navodí krásnou vánoční atmosféru, jednak krásnou hudbou, vztahující se k tomuto období, ale na přání diváků i krásnými koledami v úpravách pro symfonický orchestr a jeho sólisty.

Mimo těchto koncertů odehraje filharmonie koncerty pro jihlavské mateřské a základní školy a koncerty v Kraji Vysočina, například v Golčově Jeníkově a Třebíči.
NOVINKY
Nové termíny koncertů filharmonie více

KONTAKT
FILHARMONIE G. MAHLERA
Lesní 2946/5
586 03 Jihlava

e-mail: info@f-gm.cz

spodní banner
edited by n.e.s.p.i.