facebook horní rámeček

AKTUALITY / News

.... - POZVÁNKA NA PODZIMNÍ A ZIMNÍ KONCERTY FILHARMONIE
 

Podzimní a zimní část koncertní sezóny 2015/16 bude tentokrát opravdu pestrá a posluchačsky opět velice atraktivní.

Podařilo se nám zajistit vynikající sólisty, ale i atraktivní program na orchestrální koncerty filharmonie. Nalákat bychom chtěli Vás, naše drahé příznivce na mnoho krásných uměleckých zážitků.

První koncert v této sezóně odehrajeme 20.9.2015 od 19 hodin v Domě filharmonie, Kosmákova 9, Jihlava, kde se představí Komorní orchestr FILHARMONIE G. MAHLERA a v premiéře zahraje ze slavného díla Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních období části Podzim a Zima. Jako sólista se představí koncertní mistr Komorního orchestru filharmonie – Ján Vindiš a druhá polovina koncertu je věnována autorům Karlu a Janu Václavovi Stamicovi – rodákům z Havlíčkova Brodu. Naše filharmonie tímto plní svůj slib, prezentovat a “oživovat” dílo hudebních skladatelů, kteří ve své době dosáhli světového věhlasu a žili nebo tvořili na Vysočině. Tento koncert je opravdu speciální především svým programem.

Dále bychom Vás chtěli srdečně pozvat na koncert 18.10.2015 v DKO Jihlava, kde nabídneme jeden z nejkrásnějších koncertů pro klavír a orchestr - Koncert pro klavír a orchestr č.5 Ludwiga van Beethovena a překrásnou Symfonii č. 45 – s podtitulem „Na odchodnou“ Josepha Haydna. Klavírního partu se ujme dnes již po světe velice ceněná Veronika Böhmová, která po současném turné v Mexiku a Jižní Americe přijede hrát k nám do Jihlavy.

Rádi bychom Vás pozvali i na komorní koncert – 4.10.2015 v Domě filharmonie, kde se v náročných skladbách za doprovodu klavíru představí mladý špičkový trumpetista Jozef Zimka, kterého dobře znají diváci jako předního sólistu naší filharmonie. 

V listopadu nabídneme ještě jeden komorní koncert – představí se nám jeden z nejvýraznějších českých violoncellistů současnosti – Petr Nouzovský, za doprovodu japonské klavíristky – Yukie Ichimura, což bude jistě velká událost, jelikož japonskou klavíristku jsme v Jihlavě zatím neměli možnost slyšet a oba se vrátí z velkého turné po Číně.

Další lahůdkou bude určitě Koncert slavných (nejen) filmových melodií – 22.11.2015 v DKO Jihlava, který je již pátým pokračováním tohoto populárního a vždy zcela vyprodaného formátu koncertu.

A na závěr letošního roku nabízíme náš tradiční Vánoční koncert filharmonie, tentokrát 20.12.2015 v DKO Jihlavě, kde připravujeme řadu nejen hudebních překvapení.
NOVINKY
Nové termíny koncertů filharmonie více

KONTAKT
FILHARMONIE G. MAHLERA
Lesní 2946/5
586 03 Jihlava

e-mail: info@f-gm.cz

spodní banner
edited by n.e.s.p.i.