facebook horní rámeček

AKTUALITY / News

17.09.2017 - Podzimní část jubilejní 15. koncertní sezóny
 

Vážení přátelé,

po letní přestávce bychom Vás rádi informovali nejen o nejbližším koncertě, který pořádá naše filharmonie, ale také s výhledem na další akce.

V neděli 24. září vystoupí od 19 hodin v Domě filharmonie komorní orchestr Filharmonie G. Mahlera se svým šéfdirigentem Jiřím Jakešem. V první polovině koncertu zazní Koncert pro klavír a orchestr č. 12 A Dur Wolfganga Amadea Mozarta v podání havlíčkobrodské rodačky Barbory Potocké, která jakožto nejlepší klavíristka krajské klavírní přehlídky Mladý pianista – Jihlava 2016 získala Zvláštní cenu Filharmonie G. Mahlera v podobě koncertního vystoupení s orchestrem. Filharmonie G. Mahlera tak naplňuje jeden z cílů své činnosti a sice podporovat mladé a talentované hudebníky z kraje. V druhé polovině koncertu zazní, jako součást oslav 300. výročí narození Jana Václava Stamice, jeho Sinfonia in D. Přítomné publikum se premiérově seznámí s touto mimořádnou hudební osobností v kontextu doby v krátkém historickém vhledu muzikologa Zdeňka Geista. 

Tento koncert zahajuje jubilejní 15. koncertní sezonu filharmonie. Ta přinese osvědčené a oblíbené koncerty, které se staly pravidelnou součástí kulturního života krajského města – listopadový koncert slavných nejen filmových melodií, tradiční vánoční a novoroční koncert s řadou skvělých sólistů. Na říjnový orchestrální koncert je připravena obnovená světová premiéra flétnového koncertu J. V. Stamice a v říjnu se také poprvé představí nově založené Smyčcové kvarteto Filharmonie G. Mahlera. V návaznosti na veleúspěšný koncert tří tenorů připravuje filharmonie jako hudební lahůdku vystoupení tří špičkových operních pěvců, tentokrát ve formátu tenor-baryton-bas a zcela netradiční a nevídaný koncert operetních árií. Celá koncertní sezóna bude ve znamení oslav založení filharmonie a přinese i skladby, které zaznamenaly největší posluchačský ohlas. A vše vyvrcholí v únoru slavnostním galakoncertem, protože v únoru 2003 byla naše filharmonie založena. 
NOVINKY
Nová nahrávka na našem kanále na YouTube - 15.5.2018 více

KONTAKT
FILHARMONIE G. MAHLERA
Lesní 2946/5
586 03 Jihlava

e-mail: info@f-gm.cz

spodní banner
edited by n.e.s.p.i.